Każdy kto zajmuje się handlem, lub interesuje się elektroniką samochodową zapewne wie, iż po wypadku należy skasować z modułu SRS, czyli sterownika poduszek powietrznych dane o zaistniałym zdarzeniu drogowym, jeśli chcemy samochód naprawić i przywrócić do stanu sprzed kolizji.

Tak też się dzieje w wielu firmach zajmujących się importem aut z USA. W większości są to auta powypadkowe, a więc zawierające tzw. „crash data”.

Wyciąganie sterownika z auta może być bardzo kłopotliwe nawet dla doświadczonych mechaników, dlatego z pomocą przychodzą rozwiązania stosowane w naszej firmie. Dzięki zaawansowanej apikacji która łączy się ze sterownikiem poduszek poprzez magistralę CAN, jesteśmy w stanie zalogować się do sterownika, wprowadzić go w tryb serwisowy oraz wykonać usługę kasowania crash data.

Jedna z takich usług została wykonana dzisiaj po południu na terenie firmy zajmującej się importem oraz naprawą aut z USA w podwarszawskim Nieporęcie.

Pojazd w którym miały zostać skasowane dane powypadkowe to Mazda CX3 z 2020 roku. Widać doskonale po tym iż nie jesteśmy ograniczeni tylko do starszych pojazdów, usługę taką możemy wykonać również w najnowszych pojazdach na rynku.

Kasowanie crash data zajęło dosłownie kilka minut, co oszczędziło czasu i pracy mechaników, a dzięki temu samochód może być szybciej naprawiony, a co za tym idzie szybciej wystawiony na sprzedaż.

Potrzebujesz modyfikację?

Zadzwoń lub napisz do nas!

Wykonanie od ręki!

Imię *
E-mail
nr telefonu *
Preferowana forma komunikacji *
Marka i model pojazdu *
Silnik
Rocznik
Wiadomość