Diagnostyka komputerowa samochodu Warszawa

Diagnostyka samochodowa to podstawowe badanie, dzięki któremu możliwe jest ocenienie stanu technicznego pojazdu. Stosowane obecnie rozwiązania pozwalają na szybkie wykrycie ewentualnych usterek i awarii poszczególnych podzespołów, bazując na porównaniu parametrów auta z wartościami podanymi przez jego producenta. To źródło istotnych danych, których prawidłowa interpretacja wpływa na dokładne zlokalizowanie usterki. W serwisie Szarbi przeprowadzamy kompleksową diagnostykę komputerową, korzystając z oryginalnego, nowoczesnego sprzętu i z naszego wieloletniego doświadczenia.

Diagnostyka komputerowa Warszawa – co wchodzi w zakres usługi?

Warsztat samochodowy Warszawa – Szarbi oferuje usługę diagnostyki komputerowej samochodu, podczas której zostają sprawdzone następujące podzespoły auta:

 • Komputer silnika – nasze urządzenie diagnostyczne sprawdza błędy zapisane w sterowniku silnika, a diagnosta po zapoznaniu się z wynikami działania oprogramowania, jest w stanie stwierdzić czy było ono poddane modyfikacji
 • Sprawdzanie zamazywania kodów DTC – specjalista sprawdza oprogramowanie silnika pod kątem zamazywania błędów DTC przez poprzednich serwisantów, taka praktyka staje się być niestety powszechna w celu ukrycia usterki, jednak w przyszłości sprawia wiele kłopotów dla użytkowników pojazdu i mniej doświadczonych mechaników, przy takiej modyfikacji komputer diagnostyczny nie pokaże błędów ze sterownika silnika. W takiej sytuacji przywracamy fabryczne oprogramowanie sterownika i ponownie diagnozujemy pojazd.
 • Pozostałe moduły elektroniczne – w odróżenieniu od innych warsztatów, posiadamy sprzęt który pozwala diagnozować każdy moduł pojazdu, a co za tym idzie możliwe jest sprawdzenie kodów błędów we wszystkich sterownikach np. klimatyzacji, skrzyni biegów, module komfortu oraz licznikach
 • Prawdziwy przebieg auta – pod lupę trafia rzeczywisty przebieg auta. Najnowsze modele aut zapisują przebieg nie tylko w liczniku, ale także w komputerze silnika, skrzyni biegów, module komfortu i innych. Dzięki profesjonalnemu urządzeniu jesteśmy w stanie zweryfikować przebieg auta podany na liczniku.
 • Nadwozie – na życzenie, możemy wykonać inspekcje nadwozia auta

 

Jak wygląda usługa komputerowej diagnostyki samochodowej?

Czynności związane z diagnostyką komputerową w warsztacie Szarbi wykonywane są przez wykwalifikowanego mechanika, który wykorzystuje do tego celu zaawansowaną aparaturę techniczno-pomiarową (komputer diagnostyczny). W zależności od konkretnego przypadku diagnostyka może odbywać się bez demontażu elementów lub z demontażem częściowym.


Procedura polega na podpięciu do pojazdu testera diagnostycznego, czyli tabletu ze specjalistycznym oprogramowaniem. Po upływie kilku minut przedstawione zostają obserwacje urządzenia (wyświetlane w postaci tzw. kodów błędów), które zapisują się w komputerze samochodu. Ich prawidłowe odczytanie i rozpoznanie to zadanie specjalisty z serwisu samochodowego, który zaleca też optymalny plan naprawy wykrytych nieprawidłowości.


Komputerowe badanie samochodu składa z 4 głównych czynności: podłączenia urządzenia diagnostycznego, odczytania kodów błędów, wydruku z testera diagnostycznego oraz z końcowego omówienia wyników i wniosków płynących z badania. Dzięki tym czynnościom możliwe jest rozpoznanie nieprawidłowości w pracy poszczególnych systemów bezpieczeństwa (ABS, ESP, ASR, SRS), układu sterowania silnikiem czy układu paliwowego. Diagnostyka komputerowa dostarcza także cennych informacji na temat parametrów auta w czasie jazdy, takich jak temperatura, przepływ powietrza, korekta wtrysku paliwa, odczyt z sondy lambda, ciśnienie doładowania itp.

Diagnostyka komputerowa Warszawa – najważniejsze korzyści

Główne zalety usługi diagnostyki komputerowej wykonywanej w naszym serwisie to przede wszystkim:

 • precyzyjna, bezinwazyjna ocena stanu technicznego auta oraz kontrola pracy jego poszczególnych podzespołów,
 • bardzo duża skuteczność w wykrywaniu ewentualnych usterek i awarii,
 • szybsze identyfikowanie nieprawidłowości i znaczne skrócenie czasu naprawy samochodu,
 • wykorzystanie oryginalnego i bezpiecznego sprzętu diagnostycznego,
 • krótki czas trwania usługi – od 30 minut do 2 godzin,
 • możliwy dojazd do klienta.

Kiedy warto przeprowadzić diagnostykę komputerową?

Diagnostyka samochodowa wpływa bezpośrednio na bezpieczeństwo jazdy oraz wydłuża żywotność samochodu. Z jej pomocą można dowiedzieć się, jakie podzespoły i elementy auta kwalifikują się do naprawy lub wymiany, bez konieczności rozbierania go na części. Diagnostyka powinna być przeprowadzana przynajmniej raz w roku, podczas okresowych przeglądów technicznych, a także doraźnie, w przypadku pojawienia się niepokojących objawów. Warto pomyśleć o niej również podczas zakupu nowego samochodu, a także po każdej mniej lub bardziej poważnej kolizji.

Szarbi – serwis samochodowy Warszawa

Szukasz warsztatu lub serwisu samochodowego, który przeprowadzi fachową diagnostykę komputerową Twojego auta? Już teraz umów wizytę u nas i zaufaj najlepszym specjalistom, którzy zadbają o Twoje cztery kółka jak o swoje. Pamiętaj, że obsługujemy nie tylko popularne marki, takie jak Audi, BMW, Mercedes, Ford, Peueot, Citroen, ale też te mniej znane. Pełną listę producentów możesz sprawdzić w wyszukiwarce marek, którą znajdziesz na naszej stronie. Do zobaczenia!