Aktywacja CarPlay

Dzisiaj mam przyjemność zaprezentować efekty naszej najnowszej realizacji w postaci aktywacji Apple CarPlay na pełnym ekranie w pojeździe Volkswagen Arteon z 2019 roku. Dzięki temu nasz klient może używać swoich ulubionych programów, słuchać muzyki oraz korzystać z map Google.

Obsługa urządzenia w pełni przenosi się na ekran w pojeździe.

Czym jest Apple CarPlay?

Apple CarPlay jest funkcją systemu iOS dzięki której możemy przenieść widok z telefonu na ekran naszego samochodu. Dzięki temu możemy sterować naszym telefonem przy pomocy wyświetlacza samochodu którym podróżujemy.

Posiadacze urządzeń mobilnych z systemem Android nic nie tracą – też mają możliwość skorzystać z podobnej funkcji nazywającej się Android Auto.

Jak urządzenie mobilne łączy się z radiem?

W najnowszych autach połączenie odbywa się bezprzewodowo, natomiast w starszych samochodach wykorzystywana jest komunikacja przewodowa poprzez port USB.

Czy będę mógł korzystać ze swoich ulubionych aplikacji?

Tak, można korzystać z takich aplikacji jak spotify, ulubionego programu do nawigacji oraz wszystkiego na co pozwala oprogramowanie.

Mam starszy wóz, czy mogę mieć CP lub AA poprzez WiFi ?

Tak, po zakupie oraz montażu specjalnego zestawu do portu USB w samochodzie funkcje te mogą działać bezprzewodowo.

W jakich samochodach można aktywować CarPlay oraz AA?

CarPlay powstał w roku 2014, natomiast AA niecały rok później. Większość pojazdów wyprodukowanych po 2016 roku zapewnia obsługę tych funkcji. Czasami może być wymagana aktualizacja oprogramowania do najnowszej wersji w celu poprawnego działania.

Najpopularniejszymi markami z obsługą carplay jest Audi, BMW, Mercedes. Volkswagen, Skoda, Porsche, Seat

Czy aktywacja jest bezpieczna?

Tak. Nie rozkręcamy do tego radia. Wszystkie prace wykonujemy wgrywając odpowiednie pliki dla konkretnych wersji oprogramowania poprzez złącze OBD lub za inne złącza diagnostyczne np gniazdo USB. Dzięki temu masz pewność że usługa zostanie wykonana w sposób profesjonalny.

pisaŁEM również o:

Elektromechanik – czym się zajmuje?

Cześć! Jestem elektromechanikiem i chciałbym podzielić się z Wami moim doświadczeniem, wiedzą i codziennymi zadaniami, które wykonuję na co dzień w mojej pracy. Na początku może wydawać się to skomplikowane, ale powiedzmy to tak: jestem tym, kto naprawia Twoje auto, gdy nie chce działać jak powinno. Moja praca jest niezwykle zróżnicowana. Pierwszym i najważniejszym zadaniem, […]

czytaj więcej
Ustawienia fabryczne – Opel Astra

„Jak nie drzwiami, to oknem”, czyli jak radzimy sobie w sytuacjach, kiedy „zwykłe” metody zawodzą. Czasami zdarzają się sytuacje, w których „standardowe” rozwiązania nie przynoszą efektów i trzeba sięgnąć bo zupełnie inne metody działania, aby osiągnąć zamierzony cel. Tak też było w przypadku naszego ostatniego klienta, który zjawił się u nas w celu zainstalowania fabrycznego […]

czytaj więcej
Adaptacja klimatyzacji Porsche

W niektórych modelach marki Porsche po napełnieniu układu klimatyzacji czynnikiem chłodzącym, należy wykonać procedure adaptacji celem poprawnego zakończenia procedury uzupełniania brakującego czynnika. Taką usługę wykonaliśmy dla naszego stałego klienta, firmy Kornak-Motors w której aktualnie jest naprawiany samochód w/w marki. Czas wykonania kodowania sterownika to dosłownie kilka minut, dzięki temu z komputera klimatyzacji znika błąd DTC […]

czytaj więcej
Zobacz wszystkie

jak do nas dojechać?

ul.Łąkowa 15a,
05-080 Mościska (1km od miejscowości Warszawa)

masz pytania?

napisz lub zadzwoń

Copyright@ 2022 - Wszelkie prawa zastrzeżone
PROJEKT I MARKETING:
menu-circlecross-circle Zadzwoń