Kasowanie crash data u klienta

Każdy kto zajmuje się handlem, lub interesuje się elektroniką samochodową zapewne wie, iż po wypadku należy skasować z modułu SRS, czyli sterownika poduszek powietrznych dane o zaistniałym zdarzeniu drogowym, jeśli chcemy samochód naprawić i przywrócić do stanu sprzed kolizji.

Tak też się dzieje w wielu firmach zajmujących się importem aut z USA. W większości są to auta powypadkowe, a więc zawierające tzw. „crash data”.

Wyciąganie sterownika z auta może być bardzo kłopotliwe nawet dla doświadczonych mechaników, dlatego z pomocą przychodzą rozwiązania stosowane w naszej firmie. Dzięki zaawansowanej apikacji która łączy się ze sterownikiem poduszek poprzez magistralę CAN, jesteśmy w stanie zalogować się do sterownika, wprowadzić go w tryb serwisowy oraz wykonać usługę kasowania crash data.

Jedna z takich usług została wykonana dzisiaj po południu na terenie firmy zajmującej się importem oraz naprawą aut z USA w podwarszawskim Nieporęcie.

Pojazd w którym miały zostać skasowane dane powypadkowe to Mazda CX3 z 2020 roku. Widać doskonale po tym iż nie jesteśmy ograniczeni tylko do starszych pojazdów, usługę taką możemy wykonać również w najnowszych pojazdach na rynku.

Kasowanie crash data zajęło dosłownie kilka minut, co oszczędziło czasu i pracy mechaników, a dzięki temu samochód może być szybciej naprawiony, a co za tym idzie szybciej wystawiony na sprzedaż.

pisaŁEM również o:

AdBlue – co to takiego i do czego służy?

Adblue to nazwa handlowa płynu, który jest stosowany w nowoczesnych silnikach diesla w celu redukcji emisji szkodliwych gazów. Adblue to roztwór mocznika w wodzie, który jest wprowadzany do układu wydechowego samochodu. Głównym zadaniem Adblue jest przekształcanie szkodliwych tlenków azotu, które są emitowane przez silniki diesla, w nieszkodliwe dla środowiska azot i parę wodną. Systemy Adblue […]

czytaj więcej
Dlaczego warto kupować tylko oryginalne klucze?

Od lat powtarzamy naszym klientom, aby inwestowali w poszczególne komponenty  niezbędne do ulepszeń czy napraw wyłącznie z oficjalnej, pewnej dystrybucji. Rynek motoryzacyjny pełen jest niestety tanich, podrabianych części, których użycie może przynieść zdecydowanie więcej szkody, niż pożytku. Tak było z naszym ostatnim klientem, a historia dotyczyła… nieoryginalnego klucza. Kłopotów było więcej, niż ktokolwiek mógł przewiedzieć! […]

czytaj więcej
Zwiększanie ciśnienia oleju – Volkswagen Touareg

Coraz to nowe pomysły producentów aut oraz jak twierdzą niektórzy – specjalna degradacja komponentów aby wytrzymały tylko okres gwarancyjny powodują nowe kłopoty dla użytkowników najnowszych samochodów. Przekonać się o tym mogą użytkownicy aut z silnikami grupy Volkswagen, gdzie fabrycznie pompa oleju jest zaprogramowana na zbyt niskie ciśnienie w układzie olejowym. Na szczęście jest to wyłącznie […]

czytaj więcej
Zobacz wszystkie

jak do nas dojechać?

ul.Łąkowa 15a,
05-080 Mościska (1km od miejscowości Warszawa)

masz pytania?

napisz lub zadzwoń

Copyright@ 2022 - Wszelkie prawa zastrzeżone
PROJEKT I MARKETING:
menu-circlecross-circle